Tajemné čakry

Denisa

1. čakra – Kořenová čakra
(Muladhara)

Energie naší kořenové čakry je pro bezpečnost a přežití. Je umístěn na konci páteře mezi konečníkem a pohlavními orgány. Silná 1. čakra vás bude cítit uzemněná, bezpečná a stabilní. Když máme nerovnováhu v kořenové čakře, můžeme se cítit strašlivě a nejistě.
Barva spojená s touto čakrou je červená.

2. čakra – Sakrální čakra
(Svadisthana)

Druhá čakra je ovládána naší kreativitou a trpělivostí. Umístění této čakry koreluje s naším pohlavím a reprodukčními orgány, ledvinami a močovým měchýřem. Silná 2. čakra nás cítí pozitivní a tvůrčí, s uvolněnými pocity vůči sexuálním funkcím. Když je tato čakra nevyvážená, cítíme tuhé emoce, nedostatek kreativity a nezodpovědné vztahy.
Barva spojená s touto čakrou je oranžová.

3. čakra – Solar Plexus čakra
(Manipura)

Dává nám akci, rovnováhu a silnou vůli vidět věci, které věříme. Umístění této čakry koreluje s naším námořním bodem (játra, trávicí orgány, slezina nadledviny, žlučník a pankreas). Silná třetí čakra poukazuje na sebevědomí o tom, kdo jsme, osobní síla a závazek. Naše stínová strana této čakry nás může zneklidnit, nízké sebevědomí a zoufalství.
Barva spojená s touto čakrou je žlutá.

4. čakra – čakra srdce
(Anahata)

Tato čakra pochází z naší lásky a soucitu. Je to přechodný bod mezi prvními třemi čakry a horními čakrami 4,5,6. Zde žije naše neutralita. Když přijdeme ze čtvrté čakry, půjdeme z “mě k nám”. Umístění je uprostřed hrudníku na prsní kost. Naše 4. čakra koreluje se srdcem, plícemi a brzlíkem. Když je naše 4. čakra silná, jsme plní soucitu; laskavost, odpuštění, službu a lásku. Když zažíváme smutek, připoutanost, závislost na lásce a náklonnosti druhých, stejně jako strach z odmítnutí, jsou to znaky nerovnováhy v této čakře. Barva, která představuje tuto čakru, je zelená.

5. čakra – čakra v krku
(Vishuddha)

Je to naše projektivní síla našeho slova. Naše 5. čakra souvisí s krkem a odpovídá naší štítné žláze a páteří štítné žlázy. Silná čakra v krku nám dává schopnost efektivně komunikovat a autenticitu. Když je naše čakra v krku slabá, můžeme mít těžké chvíli mluvit pravdu nebo najít správná slova, abychom se vyjádřili. Můžeme se cítit plachým a nejistým. Když narazíme na nerovnováhu se štítnou žlázou, krkem a krkem, je také znamením, že bychom mohli udělat nějakou práci s naší čakra v krku. Barva této čakry je světle modrá.

6. čakra – čakra třetího oka
(Anja)

Třetí oční bod, kde sedí naše hypofýza, je naší 6. čakrou. Toto centrum je místem naší intuice, moudrosti a identity. Tato čakra sedí přímo mezi obočím. Když je naše 6. čakra vyvážená, máme silnou intuici hlubokého vědomí. Je to místo, kde si můžeme představit a představit si. Když je tato čakra nevyrovnaná, prožíváme zmatek, depresi a odmítáme pocit duchovnosti. Můžeme přesně intelektualizovat věci a přemýšlet příliš mnoho.
Barva této čakry je Indigo modrá.

7. čakra – korunní čakra
(Sahasrara)

Toto je místo, kde sedí naše pokory a nesmírnost. Naše sedmá čakra osvítí transcendenci. Naše koruna čakra sedí u koruny hlavy. To odpovídá našemu mozku a epifýze.
Někteří popisují tuto čakru jako sídliště duše. Silnou korunní čakrou nás spojuje nejvyšší a nekonečné já. Je to náš vztah k našemu osvícení, jednotě s “ONE”. Univerzální tvůrčí vědomí. Když je v naší koruně nerovnováha, můžeme zaznamenat pocity smutku, strach ze smrti a pocity, že jsme odděleni od existence. Barva této čakry je fialová.

Být schopen porozumět čakra systému vám může dát hlubší pochopení sebe a nový způsob, který se vztahuje k vašemu tělu, mysli a duši.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*POVINNÉ