Tady a teď

Denisa

V naší společnosti převažuje, že mnozí z nás tráví čas nadměrně promyšlenými myšlenkami o budoucnosti či přebývání na vzpomínkách, které byly minulostí – natolik, že můžeme zapomenout na to, abychom v tomto okamžiku skutečně zapomněli a užívali si současného života. Dýchání je pro nás jednoduchým způsobem, jak se zbavit duševního chvění a být přítomen v každém okamžiku.

Je tak důležité zaměřit se na život v současném okamžiku. V současné chvíli existuje pouze láska. Když cítíme pocity, jako jsou pochybnosti a strach, buď žijeme v minulosti nebo v budoucnosti. To jsou dobří ukazatele, abychom mohli pozorovat naše pocity a přístup, ať už jsme v současnosti, minulosti nebo budoucnosti.

Zde jsou dvě velká cvičení, která vám pomohou být přítomni a žít každý okamžik plně.

CVIČENÍ JEDNA

Posaďte se na židli, zvedněte ruce a dlaněmi nahoru, jeden na druhém v klíně. Zavřete oči a soustřeďte se na dech. Začněte naslouchat dechu, jakmile vdechnete nosem, krátce přidržte a pak vydechněte nosem. Když se začnete soustředit na dech, začněte si všimnout jakýchkoli vnějších zvuků kolem vás. Udržujte oči zavřené bez úsudku zvuků, které slyšíte. Udržujte své zaměření zpět do dechu. Když si uvědomujete vnější zvuky, nenechte je rozptýlit. Udržujte zvuky jako součást své zkušenosti. Pokračujte v tomto cvičení po dobu 3 minut.

CVIČENÍ DVA

Zaměřte se na ticho. Když s někým konverzujete, nezapomeňte si všimnout pauz mezi slovy. Začněte si všimnout, že v těchto pauzách jsou jemné okamžiky ticha. V tomto okamžiku ticha zažíváte přítomný okamžik. V našem rychle se měnícím světě neuznáváme tyto tiché okamžiky, ke kterým dochází v komunikaci. Tyto okamžiky jsou vzácné a přestože se mohou zpočátku cítit nepohodlně, pomohou nám zpomalit, komunikovat autenticky a zažít současný okamžik. Vyzkoušejte tuto praxi a zjistěte, jaké jsou vaše zkušenosti.

Žít ve chvíli, kdy žije magie, láska a mír. Moje modlitba je taková, že ji všichni najdeme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*POVINNÉ