Přirozeně bezlepkové dortíky z oříšků a ovoce.

ZAVOLEJTE NÁM

+420 737 510 385

NAPIŠTE NÁM

info@deniraw.cz

PROČ BIO KVALITA

Deniraw dortíky obsahují pouze prémiové ingredience z větší části bio kvalitě. Některé ze suroviny, které používám při výrobě, nemají certifikát BIO kvality, ale i přesto jsou pěstovány v podmínkách, které musí splňovat biopotraviny. Někteří menší pěstitelé si z finančních důvodů certifikaci bohužel nemůžou dovolit.

Věřím, že celý svět stojí na kvalitě. Vyžadujme jako jednotlivci kvalitu nejen u potravin, ale taky v budování kvalitních vztahů, v péči o své zdraví,… Vše se nám několikanásobně vrátí. Jen je potřeba vytrvat a dát domu ten správný čas. Nejde totiž o kvantitu, ale o kvalitu ve všech směrech života. V dnešní době je spousta firem, které nám ukazují, že to lze dělat i jiným způsobem. Velkou inspirací je pro mě firma Sonnentor,

se kterou sdílím tento pohled na svět.

„Bio“ či „ne bio“ – tuto otázku vlastně ani není třeba pokládat. I když se lobbisté a potravinový průmysl poměrně hodně snaží udělat na tváři BIO pár škrábanců, fakta mluví jasně: biopotraviny jsou zdravější, udržitelnější a etičtější.

Bio odmítá použití chemických prostředků při pěstování

V rámci ekologického zemědělství nejsou používány žádné chemické postřiky a žádná

syntetická hnojiva. Biopotraviny pak přirozeně obsahují pouze minimální množství pesticidů. Přesněji je to v průměru 200x méně než potraviny vypěstované v rámci zemědělství konvenčního. To je dělá automaticky zdravějšími, neboť při jejich konzumaci nepřijímáme tolik jedů. Stejně tak se logicky bio razantně staví i proti genetickým úpravám potravin.

Bio chrání včely a vodu

Pesticidy nezasahují pouze plevely, ale také včely. Bez včel bychom však měli o 80 % méně potravin. Bio tedy pomáhá včelám – a konec konců tak i nám – přežít. Dnes již na Zemi existují regiony, ve kterých se rostliny musí opylovat ručně, člověkem a za pomocí štětečků. 

Poté, co jsou pesticidy aplikovány na rostliny, dostanou se samozřejmě i do půdy, kde znečišťují podzemní vody. Pro mnohé živočichy je pak tato voda smrtelně jedovatá. Rozhodně stojí za zamyšlení, jaký dopad může tato voda mít na člověka.

Bio chrání zdroje, je etické a chutná lépe

Jsou naprosto bez syntetických látek – i proto chutná ovoce, zelenina a maso z bioprodukce prostě a jednoduše lépe.  Je jedno, jestli jde o rostlinu či zvířata – tady vše dostane tolik času pro růst, kolik příroda žádá – a potom může také všechno dobře chutnat. Znova se začínají pěstovat staré druhy rostlin a chovat stará plemena zvířat. Zvířata prožívají plnohodnotný život. Nemyslitelné jsou preventivní dávky antibiotik podporující rychlý růst váhy.  Navíc výroba či vypěstování biopotravin spotřebovává v průměru méně zdrojů. Emise metanu a oxidu dusného jsou poloviční. Oxid uhličitý se váže o 12-15 % více.

Každý hlas se počítá!

Cena, kterou platíme za levné potraviny, je vysoká. 

Každý z nás hlasuje u každé z pokladen supermarketů. 

Čím více budou kupovány potraviny z ekologického zemědělství, tím méně síly bude mít průmyslová produkce potravin. Tím méně místa bude pro postřikem ošetřené a geneticky modifikované potraviny.  Tím více prostoru dáme našemu životnímu prostředí a v neposlední řadě i nám.  Trh je vždy řízen poptávkou: tak jednoduše to funguje.

SLEDUJTE NÁS